Постільна білизна: комфорт і дизайн, що важливіше?
Постільна білизна, колись такий вишуканий елемент спальні, зараз на щастя став широко доступним. Кожний з нас має декілька комплектів постільної білизни, не рахуючи окремих елементів постільної білизни, як наволочки, підковдри чи простирадла. Наші предки не мали такої можливості і розкошувати в постільній білизні могли собі дозволити тільки дуже багаті люди або знать. Але зараз наявність постільної білизни давно вже перейшла з категорії розкошу до абсолютної необхідності. Більше того, ми, на відміну від наших далеких, а може навіть і не дуже, предків, ще можемо і вибирати серед великої кількості різноманітних дизайнів.
Отже, постає питання, що важливіше? Коли ми приходимо до магазину домашнього текстилю, в першу чергу ми звертаємо увагу на колір і дизайн. Це відбувається інтуїтивно, тому що ми напочатку представляємо як той чи інший комплект постільної білизни буде гармоніювати з інтер’єром нашої спальні або чи сподобається він гостям, які прийдуть в гості і залишаться переночувати, або ж чи буде подружка заздрити новій покупці та вашому смаку, з яким цей комплект був добраний до дизайну вашої оселі. Але обравши, виникає питання з якої ж тканини цей комплект зроблений? Тому що, навіть якщо він супер елегантний, в новому тренді та ідеально пасує до вашої спальні, а спати на ньому неможливо, покупка будет невдалою. Що ж було першим – яйце чи курка?
Ми знайшли відповідь на це питання і це широкий вибір асортименту постільної білизни, де ви зможете вибрати для себе золоту середину. Тобто поєднання найкращих дизайнів постільної білизни та якісних тканин, з яких вона зроблена.
Тканина постільної білизни: яку обрати?
Тканина комплектів постільної білизни – це єдиний елемент, який входить до складу цього виробу. А тому найважливіший. Отже, з яких тканин виробляють постільну білизну? Можна сказати, що практично з будь-яких. Її робили або продовжують робити з бязі, льону, батисту, сатину, шовку, попліну та багатьох інших. З розвитком хімічної промисловості виробництво тканин доповнилось різними синтетичними тканинами, як мікрофібра, поліестер, а навіть імітаціями натуральних тканин, тобто штучного шовку, або поєднаннями натуральних і синтетичних ниток, як наприклад в бязі Голд.
Отже, розглянемо найважливіші та найпоширеніші з них.
Сатин. Натуральна бавовняна дуже якісна тканина, яка завжди буде гарним вибором. Відрізняється довговічністю, ніжністю, приємна на дотик, з характерним блиском, який завдячує щільному скрученню ниток під час виробництва тканини. Тканина дуже елегантна, особливо такі її різновиди, як сатин жаккард або сатин страйп, тому сатинова постільна білизна додасть вашій спальні вишуканості.
Бязь. Бязеві комплекти постільної білизни діляться на декілька видів. Треба звертати увагу на її склад, адже бязь буває, як повністю натуральна бавовняна, так і з додаванням синтетичної складової, як в бязі Голд, про яку ми згадували вище. Тому не дивуйтеся й різниці в ціні, адже бязь Голд буде коштувати дешевше. Але дешева постільна білизна зовсім не означає неякісна. Вважається, що завдяки додаванню синтетичної нитки до бязі Голд, тканина набуває позитивних характеристик, як немнучість і гладкість.
Поплін. Комплекти постільної білизни з попліну чимось схожі на бязові. Але поплін відрізняється від бязі методом виробництва, нитки утка в 1.5-2 рази товщі, за нитки основи, за рахунок чого поплін виходить міцним, приємним на дотик, з легким блиском. Це повністю бавовняна тканина, що також є її перевагою.
Мікрофібра. Одна з найбільш популярних синтетичних тканин на ринку. На відмінну від звичайного поліестеру, мікрофібра дуже м’яка і приємна на дотик. Не всі навіть одразу розуміють, що ця тканина синтетична. Тому постільна білизна з мікрофібри досить швидко зайняла свою нишу і впевнено утримує свої позиції серед фаворитів.
Фланель. Постільну білизну з фланелі шиють досить рідко, але вона швидко зникає з полиць магазинів. Головною перевагою цієї тканини є її щільність, м’якість і теплота. Це найкращий зимовий варіант постільної білизни, завдяки її тепловим характеристикам. Влітку таку постільну білизну не використовують.
При виборі будь-якої тканини звертайте увагу на її щільність, вона також грає велику роль у довговічності та якості вашого спального комплекту.
Вибір розміру постільної білизни
При виборі комплекту постільної білизни обов’язково зверніть увагу на його розміри. Розмір треба обирати в залежності від наявних подушок, ковдри, а також розміру матрацу. Отже, перед покупкою міряємо:
- Довжину і ширину ковдри, звідси отримуємо розмір підковдри
- Довжину і ширину подушок – отримуємо наші наволочки
- Довжину, ширину і обов’язково висоту матрацу – отримаємо простирадло. І не важливо чи це простирадло на гумці чи звичайне, висота матраца може зіграти вирішальну роль, тому ще раз звертаємо вашу увагу на цей параметр.
Таким чином, після вимірювання ми можемо вибрати полуторний, подвійний, євро чи сімейний комплект постільної білизни.
Як дбати про постільну білизну: поради
Постільна білизна, як і одяг, який ми щоденно носимо, вимагає регулярної заміни і прання. Це запорука комфортного сну і вашого здоров’я. Ми рекомендуємо міняти постільну білизну раз на 2 тижні, а влітку навіть частіше.
Обов’язково звертайте увагу на знаки догляду, які розташовані на етикетці, і дотримуйтесь рекомендацій, розташованій на ній.
Найчастіше люди не люблять прасувати білизну, а деякі тканини навіть розроблені спеціально, щоб полегшити цю задачу або зовсім її уникнути. Але ми рекомендуємо раз на який час все ж таки проводити глажку (якщо звичайно така дозволена знаками догляду), тому що це дозволяє обробити тканину парою та високою температурою.
Після пробудження радимо вам одразу застилати ліжко і накривати його покривалом. Це допоможе зберегти вашу постільну білизну чистою і охайною довгий час.