Обираючи ковдру, люди часто орієнтуються на ціну. Звичайно, це дуже важливий фактор, але не треба нехтувати більш важливими характеристиками. Тому давайте розберемо в нашій статті, на що варто звертати увагу, вибираючи собі ковдру для комфортного сну.
Як вибрати ковдру в залежності від наповнювача
Історія ковдри сягає давніх часів. Ще печерні люди майстрували собі ліжка і накривалися на ніч шкурами вбитих тварин. Тому людина від початку свого існування намагалася, часто інтуїтивно, покращити свій побут, а головне, зробити свій відпочинок повноцінним і комфортним. Сон – дуже важлива частина нашого існування. Він повинен повертати організму сили для повноцінної роботи чи навчання.
Отже, часто вдосконалюючись, ковдра набула різних виглядів і наповнювачів. В залежності від цього наш вибір може впасти на такі різновиди ковдр в залежності від наповнювачів.
Вовняні ковдри. Цю ковдру повинні обирати люди, які впевнені, що в них немає алергії. Це дуже важливо для вашого здоров’я і комфортного відпочинку. Вовняні ковдри мають такі переваги, як, в першу чергу, теплота. Це мабуть найтепліша ковдра з усіх можливих і жодний синтетичний замінник не перевершив вовну. По-друге, це звичайно довговічність, вони прослужать вам щонайменше 10 років. По-третє, це оздоровчий ефект, адже вовна добре впливає на ревматизм і самопочуття в цілому. Мінусом таких ковдр є їх вага. Тому обираючи ковдру, дуже важливо звертати увагу на відчуття під час сну, а головне ваші пріоритети. Наприклад, якщо ви вибираєте ковдру на зиму, це неодмінно правильний вибір.
Силіконові ковдри або, як їх ще називають, ковдри з силіконізованого волокна. Найголовнішою перевагою силіконових ковдр є їх ціна. Якщо ви шукаєте дешеву, але в той самий час якісну ковдру, то це буде найкращим вибором. Звичайно вона не зрівняється з вовняною, але вона може бути доброю їй альтернативою. Ще однією перевагою силіконових ковдр є можливість прання їх в пральній машинці. Недоліком таких ковдр є менша здатність пропускати повітря.
Ковдри зі штучного лебединого пуху. Чудова золота середина поміж вовняними та силіконовими ковдрами, адже вони також синтетичні, а значить і антиалергійні, але в той же час в порівнянні до вовняних ковдр вони дуже легкі та пухнасті, тому що штучний лебединий пух – це імітація натурального пуху, більш тонкого за людський волос. А в порівнянні до силіконових ковдр має більшу здатність пропускати повітря, тому що волокно створюється не суцільним пластом, а окремими пір’їнками.
Бамбукові ковдри. Ці ковдри зарекомендували себе не гірше описаних вище. Якщо обираєте ковдру, особливо на міжсезоння, обов’язково зверніть увагу на цей вид ковдр. Вони добре пропускають повітря, за ними легко дбати, антиалергенні та мають антибактерийні властивості. Оскільки найчастіше їх роблять в поєднанні з синтетичними волокнами, це продовжує їх довговічність, заразом зменшуючи вартість.
Бавовняні ковдри. Це перше, що спадає на думку, коли обираєш ковдру на літо. Це як обираючи одяг, ви обираєте бавовняний матеріал, бо він дихає, добре поглинає вологу і в ньому комфортно. Те саме й тут. Якщо спека, то це бавовна!
Загальні правила при виборі ковдри
Як ми вже згадували вище, при виборі ковдри дуже важливо звертати увагу на ціль, для якої буде ковдра використовуватися. Тобто сезонність. А тому окрім наповнювача хочемо звернути вашу увагу на щільність ковдри.
Для літньої ковдри це має бути найменша щільність з можливих – від 80 до близько 160 г/м2. Тобто найкраще підійдуть бавовняні ковдри, а також деякі варіанти бамбукових, силіконових і вовняних ковдр.
Для демісезонної ковдри найкраще обирати з поміж 150 і 250 г/м2. Ця щільність буде комфортна весною та восени, коли вже не жарко, але ще й не дуже холодно. Це можуть бути бамбукові, вовняні, силіконові ковдри або ковдри зі штучним лебединим пухом.
Для зимового періоду найкраще обирати ковдри від 300 г/м2 і вище. Щільність здебільшого залежить від того, як обігрівається ваше помешкання. Найкращими зимовими ковдрами вважаються вовняні, силіконові ковдри та ковдри зі штучного лебединого пуху.
Купляючи ковдру, звертайте увагу на тканину чохла, адже часто покупці дуже уважно ставляться до вибору наповнювача і навіть не забувають про щільність, але повністю нехтують інформацією про тканину. Найголовніше, це розуміти, що тканини поділяються на натуральні (бавовняні) та синтетичні, а це впливає як на ціну ковдри, так і на її якість та комфортність.
Як дбати про ковдру, щоб вона прослужила вам довго?
Просто купити ковдру недостатньо, адже про кожну річ треба правильно дбати, щоб вона прослужила вам довго. При виборі ковдри зверніть увагу на знаки догляду, розташовані на етикетках. Це не менш важливий фактор при виборі ковдри, ніж наповнювач, більше того, вони взаємно пов’язані. Адже, якщо ви плануєте прати ковдру в домашніх умовах, то, наприклад, вовняна або бавовняна ковдра вам не підійдуть.
Найкраще зберігати ковдри в сухому добре провітрюваному місці без доступу прямих сонячних променів. Також ми рекомендуємо раз на деякий час просушувати ковдри в розправленому вигляді.