Модне прикрашання помешкання. Це велике повернення текстильних декорацій
Чи ви звертали увагу, що з проміжком у якийсь час з’являються ті чи інші тенденції в прикрашанні помешкання. Стилі зазвичай змінюються поміж собою, адже по-перше, смаки всіх людей різні, по-друге, різні люди мають різні вимагання до функціональності інтер’єрів. Отже, в цій статті ми спробуємо розглянути основні стилі інтер’єрів, які в більшій чи меншій мірі можна зустріти в повсякденному житті, а також їх основні елементи та характерні риси.
Нордік – холодний hygge
Скандинавському стилю в інтер’єрі надають перевагу все більше людей в Україні. І хоча у нас він став популярним відносно недавно, свого буму він сягає далекого 1947 року, коли він став фурором на інтер’єрній виставці в Мілані. Його можна описати, як максимум стилю з мінімальною кількістю акцентів. Оскільки в скандинавських країнах суворі зими з довгими вечорами і ночами, це спонукало на використання світлих тонів, що дозволяло хоч якось компенсувати відсутність денного світла. А оскільки помешкання часто були малими, це призвело до використання кожного куточка з великою практичністю. Цей стиль дуже збагатив домашній текстиль, особливо теплі його елементи. Неможливо уявити скандинавський стиль без пухнастого пледа біля каміна або теплої комфортної ковдри в спальні. Кімнати зазвичай прикрашають легкі прозорі штори, а кухню візерункові серветки і рушники.
Середземноморський стиль інтер’єру
Цей стиль одночасно і повна протилежність скандинавському, адже він яскравий, теплий, такий морський, і в той же час поєднує з ним простоту і практичність. Основна ідея цього стилю – це архаїчна простота. Але в той час, коли в нордіку використовуються переважно нейтральні кольори, як сірий, білий чи колір слонової кістки, то середземноморський стиль навіюється рослинною і морською тематикою, використовуються білі та блакитні кольори не тільки в кераміці та посуді, але й в домашньому текстилі, як декоративні подушки, покривала чи кухонний текстиль.
Стиль прованс
Прованський стиль напевно знають всі. Але від цього він не старіє. Він вважається розслабленим і затишним стилем. Стиль прованс почав підкорювати серця ще в далекому 19 столітті, просочившись в найвідоміші салони артистів і письменників.
Прованс полягає на світлих підлогах та витончених, часто плетених, меблях, та звичайно на квіткових мотивах різного домашнього текстилю, особливо постільній білизні, подушках, шторах, скатертинах та рушниках. Кожний елемент додає індивідуального шарму і елегантності помешканню в цілому.
Стиль biophilic або біодизайн
Останні роки все більше набирає обертів новий сучасний тренд в житті та в інтер’єрі в тому числі – біодизайн. Цей стиль покликаний шукати та використовувати образи живої природи для створення психологічного та естетичного комфорту людини. Сучасна архітектура все більше прагне сильнішого контакту з природою та міцно переплітається із трендом еко. Це час натурального текстиля, як поморщений льон або м’яка бавовна грубого переплетіння, а також перероблених матеріалів, які дозволяють зберегти нашу планету. В цей стиль чудово вписуються ковдри, подушки та інший домашній текстиль з переробленого силіконового поліестеру, або ж ковдри та подушки з натуральними вовняними та бавовняними наповнювачами. Головним колористичним вибором звичайно буде зелень, яку будуть доповнювати інтенсивні фарби з палетки біля червоного, помаранчевого або блакитного кольорів.
Функціоналізм
Цей стиль виник майже століття тому, на початку 20-х років в Німеччині, але ще й досі впевнено утримує свої позиції. Сама його назва говорить про його переваги – це зручність, раціональність та функціональність у використанні простору, а тому він ідеально підходить для використання у невеликих квартирах, що переважають в середовищі міських будівель.
Зазвичай штори замінюються на мінімальний варіант, або ж прибираються зовсім. Замість них з’являються жалюзі. Декорування зводиться до мінімума. Цей стиль дорівнює прямолінійності, чистоті форм та кольорів.
На нашу думку він рідко зустрічається в українських домах, тому что ми любимо затишок і комфорт, а тому так чи інакше без декору наші помешкання не залишаються.
Що об’єднує всі ці стилі?
Ми розглянули багато стилів, мабуть найголовніші, але й багато залишилося поза нашею статетю. Але ми б хотіли підкреслити одну дуже важливу рису, яку об’єднують всі ці стилі.
Як би ви не добирали кольори, дизайни, меблі та різні декораційні елементи, в кожному домі завжди буде домашній текстиль. Подушки, ковдри, наматрацники, матраци, покривала та декоративні подушки, текстиль для кухні чи рушники для ванної та багато іншого – все це буде у будь-якому помешканні чи домі. Ці речі роблять наше життя комфортніше, зручніше і більш елегантне. Над цими речами довгі роки працювали різні винахідники, щоб зробити їх доступнішими для всіх прошарків суспільства. Ці вдосконалення часто приходили випадково, але й часто давалися важкими зусиллями і довгими роками праці. Все це було створено, щоб наше повсякденне життя стало трошки кращим, а сон і здоров’я міцнішими.